İşgale maruz kalmış vatanın savunulması için Bandırma Gemisi'nden Samsun'a çıkan adım Atatürk için küçük, fakat Türk için büyük bir adımdır.
Merhum Ali Rıza oğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu dönemde not defterine şunları yazmıştır: "Samsun'a çıktım. 18 Mayıs 1919 tarihinden itibaren bütün memlekette mevcut millî kuruluşlarla temasa gelmeye ve her yerde teşkilatın takviyesine ve genişletilmesine başladım. Konya'da bulunan 12 nci Kolordu ve Bursa'da bulunan 14 ncü Kolordu... komutanlıklarıyla...uzun uzadıya haberleşme oldu." 
Anadolu ve Trakya'nın bilfiil işgal altında olduğu bu dönemde Atatürk herkesten saklı olarak çıktığı yolculukta Bandırma Gemisi'nden Türk diyarı Anadolu ile iletişime geçmek için Samsun'a oldukça yaklaşana kadar beklemiş ve 18 Mayıs 1919'da Türk Milleti'ne umut veren varış haberi güvenilir ve yürekten Türk hissedenlere ulaşmış ve hemen ardından 19 Mayıs 1919 günü Ata Samsun'a çok şükür sağ salim varmıştır.
Bağımsız Türkiye ve özgür Türk için bir milat olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma-Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

​19 Mayıs 2021                                                                                                                                   

Vatandaşın özgür iradesinin vücut hali olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin hür ulusal hakimiyetin temsilcisi olarak faaliyet almasının anısı ile tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Mübarek Ramazan Ayı'nın neticesi olan Şeker Bayramımız tüm inananlar için özgürlüğün, güvenliğin, huzurun ve şifanın vesilesi olsun inşallah.
Herkese İyi Bayramlar

HAPPY RAMADAN

13 Mayıs 2021


Ramadan - Ramazan

Babam Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gezer'in yazdığı "Müzik Terapisi Ders Notları"isimli kitap ilginize sunulmuştur:

Müzik Terapisi Ders Notları Mehmet Gezer

23 NİSAN 2021