-e=mc²

energy= Mass Cell

             = Merge Captive

 

-Yürü Gagarin Uzay’da yürüdü mü? Yani kapsülden Uzay’a çıktı mı?

 

-son kullanma tarihi olan silah üretmeyen, üretmese daha iyi olur.

Son kullanım tarihinden sonra belki kullanılabilirler ve fakat mutlaka son kullanım tarihi ol.

 

-Şu laf hoşuma gidiyor: “Sen inancın için ölebilirsin, ben inancım için yaşayacağım.” Kırsal arazi de yükseğe konuşlanmış teröristler ile çatışma halinde ki askerler her ne kadar, arazi koşullarının tüm avantajını elinde bulunduran (tepedeler) teröristleri öldürse de sayıları giderek çoğalmaya başlar… Saatler sonra otomatik atış sesleri yerini tek atış seslerine bırakmıştır… Hava desteğinin niye gelemediğini hatırlamıyorum. Ve artık askerler cephane sıkıntısının başladığını görürler… Tam da bu esnada teröristler yeni takviye alır ve sabaha karşı saldırıya geçerler… Askerler püskürtür… Ama çoğu bu esnada yaralanır… Bu püskürtme esnasında bir teröriste nişan almış asker arpacığın ardında kendisine tüfeğini doğrultmuş teröristi indirirken işte bu lafı söyler: “Sen inancın için ölebilirsin, ben inancım için yaşayacağım.”

 

-Flaş Flaş Flaş!

Arizona, Nevada ve New Mexico’da polis teşkilatlarının hepsine deve verilecekmiş. Atlı, K9’lu emniyet görevlilerine develi birimler de dahil olacakmış!

 

-Ahır’ı olan ev kavramı benim için ciddi önemli…

Belki de küçüklüğümde köyde uzun zaman geçirdiğim içindir.

 

-Plastik hortumlar çok yer kaplamaz. Evlerde, muslukların altına/yanına yangın ihtimali için hortumlar konsa aslında iyi olabilir.

Musluk yakınında hortum belki başka işler için de avantaj sunabilir.

 

-Kuş tüyü yatak ve yastıkta gerçek kaliteyi, biz; Sizibizi Mi Var Pazarlama sunuyoruz: Evet artık kuştüyü ürün almaya geldiğinizde şu soruya hazır olan: “Hangi kuş olsun?”

Evet, yanlış duymadınız, kaz tüyü, kartal tüyü, şahin tüyü, papağan tüyü vs…

Ürünlerimizin yapımı için hiçbir canlıya zarar verilmemektedir. Düşen tüyleri toplayarak ürettiğimiz bu ürü…

 

-müzik enstrümanını çalmayı öğrenmeden evvel, yapmayı mı öğrenmek gerekir?

“Enstrumanın nasıl olması gerektiğini anlamak için onu çalmak gerekir.” Babam

 

-avcı drone’lar ne zaman piyasaya sürülecek acaba? Yani gözleme yapabilen droneları takip edip yakalayabilecek ve düşürecek silah donanımına sahip dronelar diyorum.

Ama zor tabii… Gözlem dronelarını yakalaması gerek ve fakat silah donanımlı olduğu için gözlem dronelarından daha ağır olacak büyük ihtimalle.

 

-kumruların… özellikle Uzakdoğu kumrularının yere ayaklarıyla adım atıp vurarak birbirleri arasında iletişim kurduklarını hissettim. Ayak seslerini duymamı sağlayan kağıttan gelen sesler şu anda klavye’den gelen sese benzer bir ses.

Adım alfabesi…

İnsanca ağızdan konuşmak varken çok gereksiz bir olay.

-İmitasyon Fakültesi

 

-Dışarıda hava güneşli ve ılık… Ben gideyim… Sümbül falan alayım bahçeye ekmek için… Başka bişey yapar mıyım, ona çıktığımda karar vereyim…

 

13:54               11 Nisan 2017   Salı                               İstanbul                                      Bahadır Gezer

 

11 Nisan 2017/Salı 13:54

2017 © by Bahadir Gezer. All rights reserved.