2010

Bahadir Gezer 2000

BAHADIR GEZER ÖZGEÇMİŞ

2022 © www.bahadirgezer.blog Bahadir Gezer - Tüm Hakları Saklıdır.

Bahadir Gezer 2010

1990

Bahadir Gezer 2020

2020

Bahadır Gezer. İstanbul, Üsküdar, 15 Ekim 1983 doğumludur. Annesinin adı Semiha, babasının adı Mehmet. İngilizce ve Almanca bilir. 5 yaşına kadar erken çocukluğunu kütüğünün kayıtlı olduğu Beşiktaş’ta ve sonra ikamet değişikliği nedeniyle önemli bir kısmını Maltepe’de geçirmiştir.

Öğretim hayatına 1986’da Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nde başlamış, daha sonra annesinin görev yaptığı Acıbadem Mihriban Suat Bedük İlköğretim Okulu’nda temel eğitimini almış, orta okul eğitimini Üsküdar Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve lise eğitiminin bir kısmını aynı okulda yapmıştır.

2000 yılında ilk kitabı İzdüşüm Filiz Kitabevi tarafından yayınlanırken aynı yıl lise öğrenimini tamamlamak için American Field Service bünyesinde Washington DC’ye gitmiş ve burada Duke Ellington Highschool of Arts okulunun Edebiyat&Medya bölümü öğrencisi olarak 2002 yılında mezun olmuştur.

Lisans eğitimi hayatına ABD ‘de bulunan Waterbury, Connecticut, Teikyo Post University ile başlamıştır. Daha sonra eğitim hayatına Bronxville, New York, ABD’de bulunan Concordia College’da İşletme Bölümü’nde devam etmiştir. Şartlar gereği Türkiye’ye dönmüş ve T.C. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili&Edebiyatı Bölümü öğrencisi olmuştur.

Eğitim süresi içinde bunlar olurken, bir taraftan da yazım çalışmalarına devam eden Bahadır Gezer’in ABD Kongre Kütüphanesi’nde 22 -yirmi iki- adet çalışması, yıllar geçtikçe birikmiş ve kendi ismiyle arşive alınmıştır.

T.C. Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü 2014 yılında bitirmiş ve akabinde aynı üniversitenin Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün  İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nde yüksek lisansını 2017 yılında yapmıştır.

İstanbul Üsküdar 5. Noterliği, İstanbul Beyoğlu 7. Noterliği ve İstanbul Beyoğlu 47. Noterliği’ne kayıtlı (Türkçe-İngilizce) yeminli tercümandır.

Bu esnada sırası ile Notes about the Constitution (2016) , Semi (2017) ve I Want One (2018) kitapları ABD’ de Xlibris Publishing tarafından yayınlanmış ve www.amazon.com , www.bn.com gibi web siteleri de dahil olmak üzere belli başlı kitabevlerinde satışa sunulmuştur.

Ülkemizde Cinius Yayınevi tarafından 2021 yılı Ocak ayında yayınlanan SEMİTİK adlı kitabı okuyucunun ilgi ve beğenisine sunulmuştur.

 

 

Bahadir Gezer 1990

2000