zehirzemberek.com

2022 © www.zehirzemberek.com Bahadir Gezer Tüm Hakları Saklıdır.

Spor 2

-Sporda torpil. E tabii özel sektörde torpil, eğitimde torpil, araba servisinde torpil, ekmek ayırtmak için torpil, hariciyede torpil, siyasi partide torpil... her sektörde ve mutlaka her mecrada; Türkiye’de bir torpil gerçeği var.

Tabii sporun bundan muaf olması beklenemez. Maalesef bazı sporcular özellikle elenirken bazıları özellikle göz önüne çıkarılır. Torpile bakar iş. Ancak diğer mecralarda bu kadar net görünmeyen bir durum vardır: Torpilli sporcu uluslararası turnuvalarda rezil olur. Ülkeyi ve bayrağı utandırıp döner geri ve maaşını almaya devam eder.

Yani torpilli sporcular anında kendilerini gösterirler. Torpil ile şampiyon olan takım Şampiyonlar Ligi’ne gidemez. Şampiyon takımın Şampiyonlar Ligi’ne gidememesi nasıl bir hezeyandır. Ancak durum bu.

 

-Futbolda aktif teknik kadro dönemi başlıyormuş. Yani teknik direktör sahadaki kadronun içinde olabilecek imiş.

“Kim diyor bunu?”

Kim zaten akıllı adamdı.

“Ne?”

Ne’yi tanımıyorum.

 

-Nasıl oluyorsa bazen bazı şeyler oluyor. Yeri yerinden oynatacak çapta tartışmalara sebep olacak haberler. Ve nasıl oluyorsa sosyo sansür bu tür haberlerin uzun uzadıya tartışılmalarının önüne geçiyor. Türkiye’nin gündemini sarsacak haberler sanki rutin ve sıradan haberlermiş gibi sunuluyor.

Lütfen 10 Eylül 2018 Pazartesi günkü Hürriyet Gazetesi’nin spor sayfalarına bakıldığında şu görülür: Teknik Direktörümüz Mircia Lucescu’nun yaptığı açıklama milli takıma çağırdıkları bazı futbolcuların bu çağrıyı reddettiği yönünde. Evet evet! İnanılması zor bir haber! Milli çağrıyı reddeden futbolcular?! Kim bunlar?! Niye lisansları iptal edilmiyor?! Ne olursa olsun milli çağrıya “Hayır” demek Türk Sporcusu’nun yapacağı şey değildir.

Ve ancak bu haber Türkiye’de bir silkelenmeye sebep olabilecekken haber sindiriliyor.

Ancak millet haftasonu ligde yapılacak maçlara odaklanıyor. Curcuna devam ediyor. Neyin öneminin olduğunu, neyin öncelikli olduğunu göremiyoruz.

 

-Sportif hayallerimden biri futbol topu ile golf oynamaktır. Golf sahaları bana daima huzuru ve güzelliği, doğayı çağrıştırır. Gerçekten de golf sahaları Cennet’ten yerler gibidir. Güzel, çeşit çeşit tonda yeşillikte çimler ve kır. Göller, akan dereler ve heybetli ağaçlar. Böyle bir sahada kim, nasıl oynamak istemesin ki? Ancak şöyle bir durum var. Ben golf sahasında futbol topu ile oynamak istiyorum. Deliği biraz genişletmek tüm sorunu çözecektir. Saha aynı saha, ayaklarımla topu deliğe taşıyacağım yani. Birkaç kere serbest vuruş yapmakla aynı şey. Bunu yapmayı gerçekten çok istiyorum.

 

12 Ekim 2022  Çarşamba  22:58      İstanbul   Bahadır Gezer

zehirzemberek.com