Ramazan Ayı’nın bitimi olması münasebetiyle tatlı bir hüznün eşlik ettiği Şeker Bayramı’nı yaşıyor olmanın huzur ve mutluluğu ile şükreden inananların sağlık, güvenlik, birlik ve beraberliği için dua ediyorum.

Sıcak pideye, mis kokan güllaca bir sene daha var artık.

Güle güle Ramazan, sefa getirdin Bayram

                                                                                                                                                                    ​21 Nisan 2023

A Feast followed by a month of fasting. I call that "well earned".

May the Feast of Ramadan bring cease of opression and peace among the followers of Islam and believers of God.

This is the time to celebrate. Celebrating the possibility of humanity to be good. Just good. As simple as that.

April 2024

                                        

Bereket, bolluk, barış ve beraberlik içerisinde yaşanmasını arzuladığımız Ramazan Bayramı'mızın tüm Dünya'da baskı ve zorbalığa maruz kalan inananlara sulh ile huzur gelmesine vesile olması için Yaradan'a dua ediyor ve Ramazan Ayı boyunca edilen tüm ibadetin Allah katında çoğaltılarak, artıralarak kabul olmasını diliyorum.

Şeker Bayramı mübarek olsun.

Nisan 2024

                                                                   Bahadır Gezer

Herkesin boğazından Kurban lokma geçmesi ümidi ve her Kurban’ın kabulü dileğiyle Ulu İslam Uygarlığı’nın kutsal Kurban Bayramı’nı kutlarım. Kurban Bayramı mübarek olsun. 

Kabe Ramazan Bayramı 2023 Bahadır Gezer

İnsan haklarının, özgürlüğün, demokrasinin İslam Dünyası'nın vazgeçilmezleri olması dileklerimle tüm İslam Coğrafyası'nda barışın hüküm sürmesini Allah'tan niyaz eder ve herkesin mübarek Ramazan Bayramı'nı kutlarım.

​2 Mayıs 2022 Pazartesi

Fest of Sacrifice - Kurban Bayramı 2023

2 Nisan 2022   03:21  İstanbul Bahadır Gezer

Temmuz 2022       Bahadır Gezer

Bu site SSL sertifikalıdır.                          This site is SSL certified.

Today is when we share. Today is when the soil quinches her thirst. Today is the proof of us to not hesitate to take life for the will of God. Today is when we thank God for providing us somethings worth to sacrifice. Today we are together. Today is a prayer.

May God bless the festival of sacrificial all throughout the World of Islam.

​A month. Dedicated for praying, worshipping, practicing. A month. Everyday to be spent for the will of God. A month. Four weeks of peace. A timeout from the greediness; a quick&short breath off the vandal habits.

May God receive and accept all the fasting during the Month of Ramadan. The unifying act of Islam. May God help all, to be able to set dinner tables, surrounded with those that they love and respect.

 

Şükür Yaradan’a, kavuştuk Ramazan’a. İslam’ın bütünleştirici, birleştirici, eşitleyici ve denkleyici ibadeti orucun sevgi, saygı, ahlâk ve nefis terbiyesine insanlığı yönlendirdiği mübarek ay Ramazan’da herkes için iyiliğin, sağlığın, huzur ile umudun bol olmasını yüce Allah’tan niyaz eder ve O’nun eda edilen tüm ibadeti kabul ederek tüm inananlara Cennet kapılarını açmasını temenni ederim.​

​23 Mart 2023

Ramazan Bayramı 2022 Bahadır Gezer

2022 © bahadirgezer.blog Tüm Hakları Saklıdır.

Bugün Bayram!
Erken kalkın çocuklar!
Giyelim en güzel giysileri!
Elimizde taze kır çiçekleri!
Üzmeyelim bugün annemizi!                                                                                                                                                                                                                  [Barış Manço]

 Kurban’ı anlamak önemli bir idrak. Amerikan, Şükran Günü’nde hindi kurban ediyor. Bizler koç, dana kurban ediyoruz. Bu İslam Kültürü’nün ulaştığı ekonomik mertebenin de göstergesidir. Çok şükür ki Kurban Bayramı’mız var. Şükürler olsun ki bir Kurban’a daha vardık.

Yürek ister ki her evden kavurma kokusu yükselsin bugün. Kurban’ı eda edenlerin sevabını Allah kabul etsin. Kurban edemeyenlere Allah sabır versin.

1.401’inci kez kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramı’nın inananlara huzur, inanmayanlara iman getirmesi temennisiyle bu kutsal günde edilen Kurban’ın, edilen duaların sevabının Allah katında kabul olmasını Yüce Rabbimiz’den niyaz ediyor ve insanlığın Kurban Bayramı’nı kutluyorum.

Barış, sağlık ve huzurun temini, fakirlik ve ümitsizliğin bertarafı için mübarek Ramazan Ayı’nın vücudu derleyip toparlayan bir ilaçmışçasına tüm Müslümanlar’ın kalbine inancın ışığını yaymasını temenni ederim. Cümle İslam Alemi’ne ve insanlığa iyi Ramazanlar dilerim.